Mely pontok alapján értékel majd a zsűri 2022-ben?

2022-03-30

Még egyszer sem neveztél Az Év Honlapja pályázatra, de fontolóra vetted a jelentkezést? Olvasd végig ezt a cikket, hisz nem csak kezdő pályázók, de rutinosabb weblapszerkesztők számára is egyaránt tartalmaz fontos információt egy weboldal összeállítás szempontjából.

Design

Ez a pont tulajdonképpen magába foglalja a vizuális megjelenés összes aspektusát a színektől és betűtípustól a grafikai elemekig, mindent.

Tipp: A zsűri nagyra értékeli a kreatív és színes megjelenést a grafikai elemekkel együtt, viszont nem szabad túlzásokba esni. Fő az egyszerűség és az áttekinthetőség.

 

UX (User Experience)

A felhasználói élmény egekbe emelése úgy sikerülhet, ha egyrészről a weboldalon történő böngészés zavarmentes és gördülékeny, másrészről pedig ezek mellett még szórakoztató is a tartalom és vizuális elemek révén. Nem feltétlenül az az oldal a nyerő, amely több beépített linket, hivatkozást vagy oldalt tartalmaz.

Tipp: Minél könnyebben és gyorsabban éri el a felhasználó a célját az adott weblapon történő keresést követően, annál nagyobb esély van nem csak a látogató visszacsalogatására, de még a pályázat alpontja által kínált maximális pontszám bezsebelésére is.

 

Tartalom-kategória összefüggés

Fontos, hogy a nevezett weboldal tartalma utaljon az adott kategória címére. Egy turizmus kategóriába sorolandó weblapot nem szabad – és nem is lehet - a vendéglátás kategóriában versenyeztetni, pont ezért kulcsfontosságú a tájékozottság mind a pályázat kategóriái, mind a saját honlapunk tartalma és célja között.

Tipp: Győződjünk meg arról, hogy az oldalunk tartalma összhangban legyen a nevezésben összefoglalt marketingcéljainkkal.

 

Kreativitás

Bármelyik oldal lehet kreatív tartalom és megjelenés szemszögből tekintve, de a pályázat zsűritagjai olyan weboldalt szeretnének látni, amely magát a felhasználót is bevonja a tevékenységébe és aktivizálásra buzdítja.

Tipp: A kreatív megjelenés nélkülözhetetlen, de nem szabad elfeledkezni a felhasználó bevonásáról sem. Ez minden oldal esetében másképp manifesztálódikvalósul meg.

 

Reszponzivitás

A reszponzív megjelenés azt jelenti, hogy az adott weblap mennyire alkalmazkodik a felhasználó eszközeihez (tablet, számítógép, telefon). Ez az a pont, amelyre a technológia rohamos fejlődése óta nagy hangsúlyt kell fektetni, mert nem minden úgy jelenik meg és működik egy számítógépen, mint egy telefonon.

Tipp: Célszerű a weboldalak kialakításakor ügyelni a különböző eszközökön való megjelenésekreen és működésreen.

 

Ezek azok a kritériumok, amelyeket a zsűritagok figyelemmel kísérnek egy nevezett weboldal minősítésekor. Az elbírálás szempontjairól itt olvashattok bővebben, valamint, ha érdekel, hogy kik a zsűritagok, akkor kattints ide.

 

 

#azevhonlapja #mantamarketing #nevezes #azevhonlapjapalyazat

Vissza

Hogyan lett egy ötletből „Az Év Honlapja”? – A FutureManagement útja

2025. 06. 02.
Egy weboldal, amiben nemcsak funkciók és pixelek, hanem munka, csapat és hit is van. "Az Év Honlapja 2024" elismerés számunkra nem csak egy díj, hanem visszaigazolása ann…
Bővebben

Digitalizáció: A jövő, ami már itt van

2025. 05. 28.
A digitalizáció mélyreható átalakulást hozott az ingatlanközvetítői piacon, amelyre a sikeres vállalatoknak gyorsan és rugalmasan kell reagálniuk. A Duna House esetében ez a válasz az i…
Bővebben

„Reményt is adunk, nem csak tudást” – Az SNI SULI forradalmasítja az érzékenyítést az online térben

2025. 05. 23.
Az alábbi interjúban az SNI SULI csapatával beszélgettünk, akik Magyarország első olyan online streaming platformját hozták létre, amely kifejezetten az ADHD-s, autista, diszlexiás és m…
Bővebben
További hírek