Egyetem, ami élményt ad – digitális innováció a Miskolci Egyetem új honlapja mögött

Interjú az MGL Creative csapatával
2025-05-19

Egy egyetemi honlap ma már jóval több, mint információs felület – élményt, funkcionalitást és hiteles arculatot kell közvetítenie. Az MGL Creative Kft. a Miskolci Egyetem weboldalának megújításával éppen ezt valósította meg. Az interjúban a fejlesztés mögötti motivációkról, a kihívásokról és a digitális oktatás jövőjéről kérdeztük a csapatot.

Mi motivált titeket arra, hogy nevezzetek ’Az Év Honlapja’ pályázatra?

Az MGL Creative Kft. számára az ügyfélelégedettségen túl mindig is fontos volt, hogy munkánkat, teljesítményünket elismerje a szakma és a közönség egyaránt. A Miskolci Egyetem honlap projekt különösen közel áll hozzánk, hiszen a régiónk tudásközpontjáról van szó és cégünk számos tagja is itt végzett. A korábbi évek sikerei, köztük Az év honlapja abszolút fődíj elnyerése, további motivációt jelentettek számunkra.

Mi volt a legfontosabb prioritás a fejlesztési folyamat során?

A legfontosabb célunk az volt, hogy egy olyan modern, reszponzív és felhasználóbarát platformot hozzunk létre, amely nemcsak vizuálisan tükrözi a Miskolci Egyetem hagyományokon alapuló innovatív szemléletét, hanem funkcionálisan is támogatja a hallgatókat, oktatókat és partnereket az információszerzésben és kapcsolattartásban.

Milyen szempontokat tartottatok szem előtt a felhasználói élmény kialakításakor?

A felhasználói élményt úgy alakítottuk ki, hogy az minden célcsoport számára – legyen az egy leendő hallgató, aktív hallgató / oktató, vagy vállalati partner – intuitív, átlátható és könnyen navigálható legyen. A vezérlőpultot idéző nyitóoldal és az interaktív elemek bevezetése célzottan a digitális világba született generációk elvárásaihoz igazodik, miközben vizuálisan is erősíti az egyetem arculatát.

Milyen nehézségekkel, kihívásokkal szembesültetek a folyamat alatt?

Az egyik legnagyobb kihívás az volt, hogy a rendkívül sokrétű tartalmat – amely egy többkarú, több ezer hallgatós egyetem működését tükrözi – jól strukturáltan, könnyen átláthatóan jelenítsük meg. Emellett fontos volt, hogy az arculati megújulás során az egyetem identitása is megőrzésre kerüljön, miközben egy korszerű és friss vizuális világot építünk.

Milyen hatással volt ez az elismerés a csapatra és a motivációra?

Rendkívül inspiráló és megerősítő volt számunkra, hogy a zsűri kiemelte azokat az elemeket, amelyeket mi is kulcsfontosságúnak tartottunk – az innovációt, a modern megközelítést és a felhasználói fókuszt. Ez az elismerés nemcsak megerősítette szakmai irányvonalunkat, hanem új lendületet is adott a jövőbeni projektekhez.

Mit tartotok a legfontosabbnak ahhoz, hogy egy honlap/applikáció sikeres legyen?

A siker kulcsa szerintünk az, ha egy platform egyszerre képes technológiailag naprakész lenni, esztétikailag vonzó maradni, és közben valódi problémákra nyújt megoldást. A felhasználóközpontú gondolkodás és a stratégiai tervezés együtt tudja biztosítani, hogy egy honlap ne csupán jól nézzen ki, de valóban üzleti eredményt generáljon. Önmagában egy honlap csak egy eszköz. Kérdés, hogy milyen nagyobb vízióba, stratégiába illeszkedik.

Mi az, amitől ti úgy gondoljátok, hogy a honlapotok/applikációtok igazán kitűnik a többi közül? Mi különböztet meg titeket a versenytársaitoktól?

A Miskolci Egyetem honlapja nem csupán egy információs felület: egy dinamikus, interaktív digitális ökoszisztéma. A vezérlőpult-jellegű főoldal és az interaktív tartalmi elemek integrálása egyedülálló megközelítés az oktatási szektorban. Amit az MGL képvisel, az a kreativitás és a funkcionalitás találkozása – nem sablonokkal dolgozunk, hanem valódi egyedi megoldásokat fejlesztünk személyre, cégre, szervezetre szabva.

Milyen céljaitok vannak a közeli és távoli jövőben?

Tovább szeretnénk erősíteni pozíciónkat a hazai kreatív és digitális iparban. Emellett célunk a nemzetközi jelenlétünk fejlesztése mind a digitalizációs, mint az animációs divíziónkkal.

Milyen nehézségeket okozhat, hogy a hagyományos oktatás eszközeit ötvözitek az online megoldások használatával?

Az oktatás jövője egyre inkább a személyre szabhatóság, az élményalapú tanulás és a technológiai integráció irányába mozdul. A mesterséges intelligencia, a virtuális és kiterjesztett valóság, valamint az adatvezérelt tanulási analitika forradalmasíthatják, ahogyan tanulunk és tanítunk. Az adaptív tananyagok és az automatikus visszajelzést adó rendszerek lehetővé teszik, hogy a tanulók saját tempójukban, saját érdeklődésük szerint haladjanak.

Milyen innovációk várhatóak az oktatás területén?

Az adaptív tanulási rendszerek, a mesterséges intelligenciára épülő oktatási segédeszközök és az interaktív, gamifikált tananyagok egyre nagyobb szerepet kapnak. Az MGL célja, hogy ezekbe a folyamatokba bekapcsolódva olyan fejlesztéseket hozzon létre, amelyek valóban segítik a tanulási élményt – legyen szó egyetemi oktatásról, céges képzésekről vagy akár élethosszig tartó tanulásról.

 

 

Vissza

Egyetem, ami élményt ad – digitális innováció a Miskolci Egyetem új honlapja mögött

2025. 05. 19.
Egy egyetemi honlap ma már jóval több, mint információs felület – élményt, funkcionalitást és hiteles arculatot kell közvetítenie. Az MGL Creative Kft. a Miskolci Egyetem web…
Bővebben

Közérthető kriptovilág – a CryptoScan 2.0 áttöri a technológiai falakat

2025. 05. 14.
A CryptoScan nem csupán egy újabb blokklánc-elemző eszköz – hanem egy valódi élmény, ami közelebb hozza a kriptovilágot minden felhasználóhoz. Az „Az Év Honlapja” díj…
Bővebben

Az utánvétes rendelések őre: így épít piacot az Utánvét Ellenőr

2025. 05. 06.
Az utánvétes rendelések kockázata évek óta kihívást jelent a webshopok számára, de az Utánvét Ellenőr innovatív megközelítése új szintre emelte a problémakezelést. A közösségi tudásra é…
Bővebben
További hírek